Potvrzením příkazů lze určit, které z nich již nebudou při příštím plánování nijak měněny. APS již nebude posouvat jejich termíny ani měnit pracoviště na kterých budou probíhat či pracovníky úkoly provádějící apod. APS tak nemá možnost je při dalším plánování reflektovat nové informace (změny v prioritách výrobních požadavků, dostupnost zdrojů kapacit apod.). Potvrzovat příkazy má tedy smysl až ve chvíli, kdy víme, že bude příkaz opravdu prováděn. Tedy pokud máme na skladě skutečně dostatečné množství zásob potřebných pro jeho provedení, dostatečné kapacity zdrojů a podobně.

Představme si následující situaci. Ráno přijde mistr do práce a zreviduje plán aktuální plán. Zjistí že na následující dva dny je plánována výroba 350ti židlí. Mistr ví, že na skladě je dostatečné množství dílů, ze kterých se židle skládá. Současně neočekává výpadek ve výrobních kapacitách (stroje, lidé). V této chvíli tedy potvrzuje příkazy k výrobě. Nemá však smysl, aby mistr potvrzoval příkazy například na dva týdny dopředu. Do té doby se může ještě změnit řada věcí, které plán ovlivní.

Z výše uvedených příkladů vidíme, že čím více nevhodně potvrzených příkazů se v plánu vyskytuje, tím více negativních vlivů na výslednou kvalitu plánu působí.




V naší aplikaci si můžete nastavit, do jak daleké budoucnosti budete chtít příkazy potvrzovat a to pro každý zdroj zvlášť. Pro příkazy, které nejsou přiřazeny žádnému zdroji lze potvrzování omezit globálně v rámci konfigurace. Pokud je hodnota prázdná, je povoleno potvrzování libovolných příkazů.


V případě, že se uživatel pokusí potvrdit příkaz mimo zvolený časový interval, bude upozorněn.