Porovnat verze

Klíč

  • Tento řádek byl přidán.
  • Tento řádek byl odstraněn.
  • Formátování bylo změněno.

Plánovací algoritmus zpracovává postupně požadavek za požadavkem. Výrobní požadavky jsou jeden po druhém naplánovány a rezervují si materiál a potřebné kapacity zdrojů. Výrobní požadavky, které jsou plánovány dříve mají tím pádem možnost jako první vyhledat dostupné materiály a kapacity. Díky tomu je pravděpodobnější, že budou naplánovány k požadovanému terminutermínu. V případě nedostatečných zásob materiálu, nebo kapacit se zvětšuje šance, že požadavky, které jsou plánovány později budou naplánovány se zpožděním, nebo na menší množství, než bylo požadováno

Varování

Plánování dle priority výrobních požadavků neznamená přímo, že budou výrobní požadavky naplánovány v čase jeden za druhým. Znamená to pouze, v jakém pořadí budou zpracovávány.

APS řadí výrobní požadavky na základě těchto vlastností:

...

V tomto příkladu máme naplánováno spoustu zpožděných požadavků po termínu. Pokud seřadíme příkazy výrobní požadavky dle dataplánovaného termínu, můžeme si všimnout, že data reflektují výše uvedená pravidla.

Image Added

V případě, že chceme prioritizovat některé výrobní požadavky, přejdeme do evidence výrobních požadavků, která je dostupná ze sekce Plánování (APS). Vyfiltrujeme požadavky, které chceme prioritizovat:

Image Added

a zmenšíme jejich prioritu. To můžeme provést dvěma způsoby:

1. Pokud patří výrobní požadavek pod nějakou zakázku, přejímá hodnotu priority z této zakázky a je potřeba odškrtnout příznak Zděděná priorita. Díky tomu lze nyní editovat hodnotu priority přímo u výrobního požadavku.

Image Added

2. Následujícím způsobem můžeme změnit prioritu u celé zakázky. Dojde tím ke změně priority všech výrobních požadavků které pod zakázku patří a dědí z ní prioritu (zaškrtnutý příznak Zděděná priorita)

Image Added

Po spuštění plánu vidíme že díky změně priorit požadavků došlo k jejich prioritizaci a tedy i dřívějšímu naplánování.

Image Added