V kapitole Příklad - Typ operace sekvence jsme si definovali operaci typu sekvence: "Příprava pizzy Slaninová". Tato operace měla 3 podoperace:

"Příprava ingrediencí (Slaninová pizza)",

"Rozválení těsta (Slaninová pizza)",

"Přidání ingrediencí na pizzu (Slaninová pizza)".

Operace, které jsou součástí Sekvence mají vždy pevně dané pořadí. Nejdříve se připravily ingredience, následně se rozválelo těsto a nakonec se ingredience přidaly na pizzu. Pomocí závislosti operací však můžeme kroky paralelizovat. Jistě může probíhat příprava ingrediencí a rozválení těsta najednou.

Přejdeme do evidence Závislosti operací dostupné ze sekce PLM a vytvoříme nové závislosti operace. Jako operaci uvedeme "Přidání ingrediencí na pizzu (Slaninová pizza)", jako blokováno nastavíme operaci "Příprava ingrediencí (Slaninová pizza)".

U druhé závislosti nastavíme jako operaci opět "Přidání ingrediencí na pizzu (Slaninová pizza)". Jako blokováno nastavíme "Rozválení těsta (Slaninová pizza)". 

Situaci si tedy lze představit takto:

Pokud nyní založíme výrobní požadavek na slaninovou pizzu,

spustíme plánování a přejdeme do evidence výrobní příkazy, vidíme, že příprava ingrediencí a rozválení těsta probíhá najednou. Poté co jsou tyto příkazy dokončeny, jsou na pizzu přidány ingredience.

Pokud jsou mezi operacemi v sekvenci nastaveny vzájemné závislosti, řídí se plánovací systém těmito závislostmi, nikoliv prioritami operací rozhodujími o provádění jejich pořadí.

  • Žádné štítky