Kapitola Pracovní příkazy obsahuje následující témata:

Obecné informace

Pracovní příkazy slouží k evidenci úkolů jednotlivých pracovníků údržby. Pracovní příkaz je možné si představit jako šanon na dokumenty. Na šanonu je nápsán název úkolu, jeho popis, priorita, plánované datum provádění, časový odhad atd. Každý dokument v šanonu pak bude protokol o provedení úkolu na jednom majetku (kdo, kdy, s jakým výsledkem, razítko a podpis).

Status pracovního příkazu se mění v rámci jeho životního cyklu. Naplánovaný pracovní příkaz, který čeká na vyřízení má status Čeká. Status právě probíhajícho příkazu je Aktuální. Dojde-li ke zpoždění pracovního příkazu, je označen jako Zpožděno. Pracovní příkaz, který byl proveden bez zpoždění je ve statusu Vyřízeno.

Popis evidence

Pracovní příkaz lze chápat jako jako konkrétní úkol pro pracovníka údržby s informací kdy a u jakého majetku se má tento úkol provést. Pracovní příkaz se může týkat i více majetků. Pro každý z majetků obsahuje příkaz vlastní protokol s informací o tom, jaký pracovní postup byl nad tímto majetkem použit a kdo příkaz provedl.

Pracovní příkaz může být:

- jednorázový (např. nesvítí žárovka) - vznikne založením nového příkazu nebo převzetím tiketu k řešení,
- plánovaný (např. pravidelná kontrola 1x ročně) - vzniká vždy v předem daný čas na základě předpisu uloženého ve vzoru servisní činnosti,
- generovaný (např. teplota překročila mez) - vzniká na základě hodnoty získávané automaticky z čidel.

Hlavní funkce

Pomocí funkce Vyřešit  lze pracovní příkaz  jednoduše vyřešit, aniž by bylo potřeba zapisovat výsledky servisní činnnosti.

K pracovnímu příkazu lze zapsat výsledky servisní činnosti - odpracovaný čas , výsledky protokolů, spotřebu náhradních dílů, výsledky pracovního postupu a ostatní výdaje u vybrané servisní činnosti.  Ostatní výdaje slouží k zápisu dodatečných nákladů na servisní činnost jako například faktury externích dodavatelů, použitého nářadí apod.

Tipy

Pracovní příkazy lze filtrovat dle definovaných uživatelských filtrů. Vyfiltrovat lze například příkazy naplánované na aktuální den, pracovní příkazy plánované na aktuální den, za které je zodpovědný aktuálně přihlášený uživatel a nebo třeba příkazy u kterých došlo ke zpoždění.

K příkazu lze také přiřadit dokumenty, např. návod k obsluze nebo fotografie pracoviště před a po splnění úkolu. Datové soubory lze jednoduše přenést pomocí funkce Drag&Drop, více zde.

V evidenci Plán servisní činnosti jsou přehledně zobrazeny naplánované pracovní příkazy v kalendáři typu Microsoft Outlook. V evidenci je možné zobrazit například příkazy naplánované na tento měsíc, tento týden nebo na jiné zvolené časové rozmezí.

V modulu nástěnky je zobrazen grafický a tabulkový přehled pracovních příkazů za aktuální měsíc dle majetku a jejich stavu (Nástěnka Přehled údržby - Aktuální měsíc).

Každý pracovní příkaz lze pomocí předdefinované tiskové sestavy vytisknout jako plán a ručně do něj zapisovat výsledky údržby včetně výsledků jednotlivých úkolů pracovního postupu.

V mobilní aplikaci lze pro zápis odvedené práce využít počítadlo času. K příkazu práce lze při zápisu náhradních dílů v mobilní aplikaci použít QR kód odpovídající skladové karty. QR kódy lze nalézt v desktopové aplikaci zde.

Prostřednictvím mobilní aplikace a aplikace WebTerminal lze zakládat pouze jednorázové pracovní příkazy, nelze zde plánovat servisní činnost.

  • Žádné štítky